شیشه پاک کن خانگی

شما از چه موادی برای تمیز کردن شیشه ها و آینه استفاده می کنید؟ بسیاری از خانم ها برای تمیز کردن شیشه از محلول های شیشه پاک کن موجود در بازار استفاده می کنند که توسط کارخانه ها تولید شده و طبیعتا دارای مواد شیمیایی است، البته به جز مواد شیمیایی که در آن ها به کار رفته ممکن است رایحه ی این مواد برای افراد حساس چندان خوشایند نباشد. در کنار این نکات منفی البته قدرت پاک کنندگی بالا خود یک نقطه ی قوت محسوب می شود.

اما برخی دیگر از همان روش های معمول و همیشگی تمیز کردن به وسیله ی دستمال نخی و کمی آب استفاده می کنند، هرچند در این روش از مواد شیمیایی استفاده نشده و این خود یک مزیت محسوب می شود اما ممکن است نتیجه ی دلخواه حاصل نشود.

اما بهترین روش برای پاک کردن شیشه ها چیست؟ در این جا قصد داریم به یک روش ساده برای پاک کردن شیشه ها اشاره کنیم که هم بدون استفاده از مواد شیمیایی باشد و هم بیشترین تمیزی به دست بیاید.

ساخت یک شیشه پاک کن طبیعی و خانگی

طرز تهیه شیشه پاک کن خانگی چندان سخت نیست، در این مطلب با ما همراه باشید تا جند ترکیب ساده برای درست کردن شیشه پاک های خانگی را به شما آموزش دهیم.

فرمول پایه برای تهیه ی محلول شیشه پاک کن خانگی استفاده از آب و سرکه است.

محلول تمیز کننده طبیعی

اگر مواد دیگری که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم در دسترس ندارید ترکیب همین دو ماده ی ساده و در دسترس به شما یک شیشه پاک کن خوب و قابل قبول تحویل می دهد. آب و سرکه را به اندازه ی برابر ترکیب کنید و داخل یک بطری اسپری دار بریزید سپس آن را بر روی محل مورد نظر اسپری کنید و بعد آن را پاک کنید.

برای اثر بخشی بیشتر می توانید از کمی مایع ظرفشویی نیز استفاده کنید. چند قطره کفایت می کند.

استفاده از آب لیمو و ترکیب آن با آب و سرکه و مایع ظرفشویی نیز نتیجه ی بهتری به شما خواهد داد.

ماده ی دیگری که در صورت امکان می توانید به ترکیبتان اضافه کنید نشاسته ی ذرت است! آب و سرکه و دو قاشق غذاخوری نشاسته ذرت را با یکدیگر ترکیب کنید و از خاصیت پاک کنندگی آن لذت ببرید! اگر قصد دارید از نشاسته ذرت استفاده کنید می توانید مقدار سرکه را کمتر بریزید.

ساخت یک شیشه پاک کن با سرکه علاوه بر اینکه قدرت تمیز کنندگی و حتی ضدعفونی کنندگی خوبی دارد بسیار مقرون به صرفه است.

اما تنها داشتن یه محلول قوی و کارآمد کافی نیست بلکه مهم ترین بخش این است که پس از اسپری محلول را بر روی شیشه و آینه با چه دستمالی آن را پاک کنیم؟

تمیز کننده شیشه

اکثرا در پاسخ به این سوال دستمال های نخی را برای پاک کردن پیشنهاد می کنند اما استفاده از دستمال های نخی و یا لباس های کهنه شده با به جا گذاشتن رد دستمال تمام زحمات شما را هدر خواهند داد و مجبور خواهید بود مجددا شیشه یا آینه را تمیز کنید که البته باز هم ممکن است نتیجه رضایت بخش نباشد.

برخی دیگر نیز استفاده از روزنامه را پیشنهاد میکنند، استفاده از روزنامه شاید گزینه ی خوبی به نظر برسد اما در واقع بهتر است تا جایی که می توانیم سعی کنیم زباله ی کمتری تولید کرده و به این ترتیب به حفظ محیط زیست کمک کنیم.

در این زمینه مطالعه ی مطلب در مصرف کاغذ صرفه جویی کنیم می تواند برای شما مفید باشد.

برای این منظور بهترین گزینه دستمال هایی است که مخصوص شیشه ساخته شده اند. استفاده از دستمال شیشه یا همان دستمال جادویی شیشه خیال شما را از بابت به جا نماندن پرز بر روی سطوح راحت می کند.

با استفاده از شیشه پاک کن خانگی و دستمال های مناسب شیشه بیشترین تمیزی در کم ترین زمان حاصل خواهد شد.

محصولات مرتبط:

دستمال پرسان اقتصادی

محصولات مشابه دستمال جادویی ورقه ای دستمال شیشه دستمال جادویی بزرگ دستمال پرسان پلاس دستمال جادویی کوچک دستمال جادویی اقتصادی «Economic magical [...]

دستمال جادویی پرسان پلاس

محصولات مشابه دستمال پرسان اقتصادی دستمال شیشه دستمال جادویی بزرگ دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال جادویی کوچک دستمال جادویی پرسان پلاس [...]

دستمال جادویی بزرگ

محصولات مشابه دستمال پرسان اقتصادی دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال پرسان پلاس دستمال جادویی کوچک دستمال جادویی پرسان «Magical [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.