برق انداختن آیینه

تمیز کردن و پاک کردن لکه های آینه برای برخی از افراد سخت و دشوار است، از این رو قصد داریم روش های خانگی فوق العاده برای تمیز کردن لک های آینه را مطرح کنیم تا با استفاده از دستمال شیشه و محلول براحتی آن را براق و تمیز کنید.

هر چند عده‌ی زیادی از روزنامه برای تمیز کردن آینه استفاده می‌کنند، اما دستمال های مخصوص مانند دستمال شیشه پرسان بهترین انتخاب است با استفاده از مایع شیشه پاک کن و دستمال، دیگر هیچ لکه‌ای روی آینه باقی نمی‌ماند. در همین راستا چند روش کاربردی و موثر برای برق انداختن آینه را به شما عزیزان آموزش می دهیم.

مقدار مساوی آب و سرکه را مخلوط کنید. سپس درون یک بطری ریخته و خوب تکان دهید تا آب و سرکه با هم ترکیب شوند.

علاوه بر محلول آب و سرکه راه حل قوی تری هم وجود دارد که برای انواع شیشه ها نیز مناسب است: یک پیمانه سرکه سفید یا سرکه سیب را با یک چهارم پیمانه الکل، ۸ تا ۱۰ قطره روغن های عطردار مانند عصاره لیمو یا اسطخدوس و یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت ترکیب کنید.

ترکیب موثر دیگر برای تمیز کردن آینه ترکیب کردن یک یا دو قاشق مایع ظرفشویی با ۴ قاشق آب لیمو و نصف پیمانه سرکه است. به جای سرکه از آمونیاک هم می توانید استفاده کنید. اکثر شیشه پاک کن هایی که در فروشگاه ها وجود دارد حاوی صابون هستند که ممکن است کار خش گیری و لکه گیری را سخت تر کنند. بنابراین توصیه می شود حتما از یکی از این ترکیبات خانگی استفاده کنید.

بوراکس نیز یک پاک کننده عالی است. با مخلوط کردن ۳ فنجان آب و ۲ قاشق غذاخوری بوراکس یک محلول را تهیه می کنید. برای پاک کردن آینه و حذف رگه ها و لکه های آن از یک اسفنج تمیز و محلول بوراکس استفاده کنید.

برخی از پاک کننده های آینه، برخی از لک های چسب ناک روی آینه را از بین نمی برد. تیغ تک لبه می تواند این کار را انجام دهد. بعد از آن، لک را با پاک کننده ها بشورید.

نوشابه نیز یکی از پاک کننده های خوب و ارزان به حساب می آید سعی کنید از این محصول بدون بو و امن که به راحتی در دسترس و ارزان است، استفاده کنید. کمی نوشابه را در بطری اسپری بریزید آن را روی آینه اسپری کنید سپس آن را با دستمال خشک کنید.

لک مواد آرایشی مثل تافت و اسپری‌های مو به سختی از روی آیینه پاک می شوند. کمی شامپوی براق‌کننده مو رو با کمی آب ولرم مخلوط و روی آیینه اسپری کنید. محلول آب و الکل هم پاک کننده مناسبی برای این دست مواد است.

برای پاک کردن آیینه های حمام نیز می توانید از روش زیر استفاده کنید:

۱/۳ پیمانه آمونیاک را داخل ۱ گالن آب گرم بریزید. با اسفنج آینه را تمیز کنید. همچنین می‌توانید آن را داخل اسپری ریخته، مستقیم روی آینه بپاشید و با یک دستمال بدون پرز، آینه را تمیز کنید. در صورت نبود آمونیاک از سرکه استفاده کنید. سرکه سفید را داخل یک کاسه بریزید. یک برگ روزنامه را مچاله کنید و داخل سرکه فرو برید. آینه را تا زمان خشک شدن چند بار با آن تمیز کنید. از یک روزنامه خشک یا یک پارچه نرم و تمیز برای برق انداختن آینه استفاده کنید. ۲ پیمانه الکل سفید را با ۲ قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و ۲ پیمانه آب به خوبی ترکیب کنید و داخل یک بطری اسپری ریخته، مستقیم روی آینه بپاشید. با دستمال میکروفایبر شیشه پرسان یا دستمال کاغذی مخصوص دستشویی، آن را تمیز کنید.

محصولات مرتبط:

دستمال پرسان اقتصادی

محصولات مشابه دستمال جادویی ورقه ای دستمال شیشه دستمال جادویی بزرگ دستمال پرسان پلاس دستمال جادویی کوچک دستمال جادویی اقتصادی «Economic magical [...]

دستمال جادویی پرسان پلاس

محصولات مشابه دستمال پرسان اقتصادی دستمال شیشه دستمال جادویی بزرگ دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال جادویی کوچک دستمال جادویی پرسان پلاس [...]

دستمال جادویی بزرگ

محصولات مشابه دستمال پرسان اقتصادی دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال پرسان پلاس دستمال جادویی کوچک دستمال جادویی پرسان «Magical [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.