8 روش اساسی برای نظافت سریع منزل

اکثر افراد از تمیز کردن خانه متنفرند اما با این حال همه از تمیزی و یک خانه ی مرتب لذت می برند، به نظر شما راههای سریع برای نظافت منزل چیست؟

بسیاری از افرادی که به تازگی عهده دار مسئولیت زندگی شده اند گاها نمی دانند که اول گردگیری کنند یا جارو برقی بکشند؟

سوالاتی از این دست که برای تمیز کردن خانه از کجا شروع کنیم و … می توانند پاسخ ساده ای داشته باشد اما برای تازه کارها یک پرسش محسوب می شود به همین دلیل است که اگر به تازگی ازدواج کرده باشید یا مستقل شده باشید ممکن است فکر کنید که چقدر در انجام کارها کند هستید و تا قبل از این مادرتان چطور تمامی این کارها را به سرعت انجام می داده؟

اینکه چگونه در کارهای خانه زرنگ باشیم حاصل تجربه ای ایست که در این مطلب قصد داریم آن ها را با شما در میان بگذاریم.

۸ روش برای نظافت سریع منزل

کل خانه را تمیز کنید، نه فقط یک اتاق را!

فرض کنید یک روز صبح طی یک تصمیم ناگهانی کل اتاق خواب را به نیت تمیز کردن بیرون می ریزید و مشغول گردگیری، جارو، مرتب کردن کشوها و تمیز کردن کل اتاق شده و بعد سراغ باقی قسمت های خانه مانند آشپزخانه می روید و مجدد همین کار را تکرار می کنید! مرتب کردن خانه به این روش باعث می شود که شما حس کنید در یک چرخه ی بی پایان تمیز کردن گیر افتاده اید و به محض تمام شدن آن باید مجدد آن را تکرار کنید و بنابراین بسیار خسته خواهید شد.

اما راه حل ساده است! مرحله به مرحله کل خانه را تمیز کنید نه تنها یه اتاق را! به طور مثال ابتدا کل خانه را گردگیری کنید، بعد جارو بزنید، بعد کشوها را مرتب کنید و به همین ترتیب پیش بروید.

این روش آرامش خاطر بیشتری به شما می دهد زیرا حتی در صورتی که مرتب کردن کشوهایتان نصفه بماند نیز مطمئن هستید تمام خانه را جارو زده و گردگیری کرده اید.

ابزار نظافت خود را در یک سبد جمع کنید

تمامی ابزار نظافت از جمله دستمال برای تمیز کردن و خشک کردن، دستکش، مواد تمیز کننده و … را در یک سبد همیشه آماده داشته باشید تا موقع نظافت مجبور نباشید یه دنبال وسایلتان بگردید، علاوه بر این، این سبد را موقع تمیز کردن قسمت های مختلف خانه کنار خود داشته باشید تا مجبور نباشید برای برداشتن هر کدام مجدد به آشپزخانه بروید.

دستمال مناسب گردگیری انتخاب کنید

دستمالی انتخاب کنید که قدرت جذب آب بالایی داشته باشد، پرز نداده و علاوه بر این روی سطوح حساس و شیشه ای شما خط نیندازد. بعضی دستمال ها آب را به خوبی جذب نکرده و پرز می دهند و فقط کار شما را چندین برابر کرده و زمانتان را تلف خواهند کرد، بنابراین دستمال تنظیف مناسب گردگیری انتخاب کنید.

معمولا دستمال میکروفایبر سطوح جزو بهترین گزینه ها هستند.

تمیز کردن سینک، توالت و وان

برای تمیز کردن این قسمت ها بهتر است اجازه دهید مواد پاک کننده چند دقیقه ای روی سطح بماند، بنابراین زمان را هدر ندهید و در این حین به تمیز کردن مابقی قسمت های خانه مشغول شوید. البته فراموش نکنید که به موقع مواد را از سطح توالت و وان پاک کنید زیرا برخی از مواد شوینده به شدت قوی هستند و در صورتی که طولانی مدت بر روی سطح بمانند به آن آسیب می زنند.

جارو بکشید، سپس تی بکشید

اینکه بخواهید آشغال های روی سرامیک و سطوح را با استفاده از تی گوشه ای جمع کنید و سپس آن را تمیز کنید تنها وقت شما را خواهد گرفت، به جای آن کل سطح را جارو بزنید و از تی، تنها برای از بین بردن لک ها و ضد عفونی و برق انداختن سطح استفاده کنید.

وسواس به خرج ندهید

برخی کارها را نیازی نیست هر روز یا هر هفته تکرار کنید به طور مثال تمیز کردن پنجره ها یا کلید و پریزها را می توانید به یک بازه ی زمانی طولانی تر موکول کنید.

وسایل نظافتی خود را تمیز نگه دارید

یکی از مواردی که اغلب فراموش می شود تمیز کردن و رسیدگی به وسایل نظافت است، اگر کیسه ی جاروبرقی شما پر باشد مجبورید زمان بیشتری را برای تمیز کردن خانه صرف کنید چون در این صورت از قدرت جارو کاسته خواهد شد و علاوه بر این حتی ممکن است جاروی شما خراب شود.

سری تی را نیز حتما تمیز و ضد عفونی کنید، اگر این کار برای شما مشکل است می توانید از دستمال یدک زمین شوی پرسان استفاده کنید.

از اعضای خانواده کمک بگیرید

انجام کارها به صورت گروهی کار شما را بسیار راحت خواهد کرد، تصور نکنید که هیچکس به خوبی شما نمی تواند خانه را تمیز کند! این فکر تنها شما را فرسوده خواهد کرد، از اعضای خانواده حتما کمک بگیرید و مطمئن باشید که آن ها نیز به مرور متوجه ریزه کاری ها خواهند شد.

مطلب پیشنهادی: ۵ قسمت از خانه که فراموش می کنید تمیز کنید

محصولات مرتبط:

دستمال میکروفایبر شیشه

محصولات مشابه دستمال میکروفایبر سطوح دستمال میکروسافت اقتصادی دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال میکروفایبر شیشه پرسان دستمال های میکروفایبر [...]

دستمال میکروسافت اقتصادی (چند منظوره)

محصولات مشابه دستمال میکروفایبر سطوح دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال پرسان پلاس دستمال جادویی کوچک دستمال میکروسافت اقتصادی (چند [...]

دستمال میکروفایبر سطوح

محصولات مشابه دستمال میکروسافت اقتصادی دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال پرسان پلاس دستمال میکرو فایبر سطوح پرسان «Microfiber» یک [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.