نگهداری خودرو در زمستان

امروز قصد داریم نکاتی درمورد نگهداری از رنگ خودرو در سرما و نحوه استفاده از دستمال جیر خودرو را یاد بگیریم. پس با ما همراه باشید.

در فصل سرما اگر خودروی خود را داخل پارکنیگ قرار نمی‌دهید، روی آن چادر بکشید. شاید این برای شما کمی عجیب باشد، چون معمولا تنها در فصل تابستان مرسوم است که از چادر برای خودرو استفاده کنند. اما شما می‌توانید یک چادر ضد آب روی خودروی خود در زمستان بکشید تا به سلامت آن کمک کنید. با کشیدن چادر روی خودرو از نشستن برف روی بدنه و شیشه و یخ بستن آن جلوگیری می‌کنید.

در این فصل نیز موارد زیادی وجود دارد که موجب آسیب به رنگ خودرو می شود مانند نمک هایی که در این فصل در راه ها ریخته می شود یا یخ زدگی سطح خودرو، پس توصیه می شود خودرو را به طور منظم بشویید. بدلیل سرمای هوا از آب زیادی برای این کار استفاده نکنید زیرا بلورهای آب هم باعث آسیب می شود.

دستمال جیر خودرو پرسان این توانایی را دارد که با یکبار خیس شدن، تمام خودروی شما را بدون استفاده از آب اضافه، شستشو دهد.

نکاتی درمورد نگهداری از رنگ خودرو در سرما - دستمال جیر خودرو پرسان

برف و باران، به هنگام بارش آلودگی های محیطی مانند اسید سولفوریک و اسید نیتریک که توسط کارخانه ها، اگزوز کامیون ها و خودروهای سواری ایجاد می شود را در خود جمع می کنند و بر روی خودرو می نشینند و با رنگ آن در تماس هستند. وقتی خورشید بر این قطرات می تابد آب آنها بخار می شود و اسید غلیظ شده و رد و اثر آن روی رنگ خودرو باقی می ماند. بنابراین توصیه می شود که بعد از بارش باران یا برف در اولین فرصت خودرو را بشویید.

برای شستشوی خودرو ابتدا چرخ‌ها را بشویید چون غبارهای ترمز بسیار خورنده ‌اند، پس از شستن چرخ‌‏ها، دستمال را تعویض و شستن ماشین را از بالا به پایین آغاز کنید.

نکاتی درمورد نگهداری از رنگ خودرو در سرما - دستمال جیر خودرو پرسان

در پایان، کل سطح خودرو را با آب بشویید و سپس آن را خشک کنید. برای خشک کردن از حوله‌ای با الیاف ریز و متراکم مانند دستمال همه کاره پرسان استفاده کنید.

آن را روی سطح پهن کنید و به سمت خود بکشید و پس از جمع کردن، آبگیری کنید. این روش، اثر مارپیچی را در سطح لایه شفاف کاهش می‌دهد. علاوه ‌بر شستشوی خودرو ، توصیه می‌شود. برای زدودن اکسید و حفظ براقیت، سالی یک یا دو مرتبه سطح لایه شفاف پولیش بخورد و به ‌منظور حفاظت آن واکس زده شود.

شما چه نکاتی درمورد نگهداری از رنگ خودرو در سرما می دانید که در این پست مطرح نشده؟ در قسمت دیدگاه می توانید آنها را با ما و سایرین به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط:

دستمال میکروفایبر شیشه

محصولات مشابه دستمال میکروفایبر سطوح دستمال میکروسافت اقتصادی دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال میکروفایبر شیشه پرسان دستمال های میکروفایبر [...]

دستمال میکروسافت اقتصادی (چند منظوره)

محصولات مشابه دستمال میکروفایبر سطوح دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال پرسان پلاس دستمال جادویی کوچک دستمال میکروسافت اقتصادی (چند [...]

دستمال میکروفایبر سطوح

محصولات مشابه دستمال میکروسافت اقتصادی دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال پرسان پلاس دستمال میکرو فایبر سطوح پرسان «Microfiber» یک [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.