ترفند تمیز کردن هود

هود آشپزخانه از جمله وسیله هایی است که اگر در تمیز کردن آن دقت نشود هم بوی بدی می گیرد و هم باعث جذب حشرات می‌شود.

از آن جایی که هود آشپزخانه دود و چربی های حاصل از پخت غذا را خارج می‌کند، بعد از مدتی بدنه هود و فیلترهای آن چرب می شوند که از کارایی آن کاسته و حتی به موتور هود فشار وارد می کند. در تصور بسیاری تمیز کردن هود، سخت و طاقت فرسا می باشد اما برای تمیز کردن راحت تر (با استفاده از دستمال جادویی) با ما در مراحل زیر همراه باشید:

تمیز کردن فیلترهای آلومینیومی هود

 • فیلترها را از هود جدا کرده و سپس در ظرفی که به طور کامل و یا بیشتر طول فیلتر در آن جای گیرد، قرار دهید.
 • قابلمه ای بردارید و آن را پر از آب کنید، سپس جوش شیرین را به آب اضافه کرده و قابلمه را روی اجاق گذاشته تا به جوش آید.
 • حالا آب جوش حاوی جوش شیرین را داخل ظرفی که فیلترها در آن قرار دارند، بریزید. در همان لحظات اول مشاهده می کنید که آب حاوی جوش شیرین باعث جدا شدن چربی ها از فیلتر می شوند.
 • اجازه دهید فیلترها بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه داخل محلول بمانند.
 • در آخرین مرحله، فیلترها را با آب گرم شسته تا جرم های اضافی نیز جدا شوند و سپس فیلترها را بر روی یک حوله تمیز یا آب چکان قرار داده تا با جریان هوا خشک شوند.

توجه کنید برای تمیز کردن هود آشپزخانه ، از ریختن آب قابلمه که حاوی آلودگی و چربی می باشد در سینک ظرف شویی خودداری و آن را در فاضلاب تخلیه کنید. همین طور در نظر داشته باشید که فیلترهای الیافی و ذغالی هود ، غیرقابل شستشو بوده و باید حتماً با توجه به دستورالعمل های محصولات نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

نظافت هود

تمیز کردن بدنه هود:

در هنگام استفاده از هود به جز فیلتر ، بدنه داخلی و خارجی آن نیز چرب و آلوده می شود که برای عملکرد و ظاهر بهتر، باید نسبت به تمیز بودن آن ها حساسیت داشته باشید. حتما نسبت به نوع بدنه هود آشپزخانه ، یک شوینده ی مناسب انتخاب کنید تا به آن آسیبی وارد نشود.

به عنوان مثال برای بدنه های پلاستیکی از شوینده های چند کاره، محلول آب گرم و شوینده های عادی، برای بدنه های استیل تنها از محلول آب گرم و شوینده های معمولی و برای بدنه های مسی از پاک کننده های مس استفاده کنید.

حال برای تمیز کردن بدنه هود آشپزخانه با ما در مراحل زیر همراه باشید:

 • شوینده مناسب را روی بدنه هود اسپری کنید.
 • با دستمال نظافت روی آن را تمیز کنید. اگر شوینده اندکی روی سطح باقی بماند (با توجه به دستورالعمل استفاده از شوینده) نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.
 • هود را با یک دستمال و یا حوله خشک کنید و دقت کنید تا ردهای به جا مانده از شوینده نیز از بین بروند.

حال به تمیز کردن بدنه داخلی هود آشپزخانه می پردازیم:

 • با توجه به مقاوت و حجم بالای چربی های خشک شده بر روی بدنه، نیاز است تا به آن کمی بخار آب بدهید. به این ترتیب که قابلمه ای از آب را روی شعله گاز گذاشته تا به جوش آید و به مدت ۳۰ دقیقه یا بیشتر به جوشیدن ادامه دهد که این عمل باعث می شود تا جرم های داخل هود سست شود.
 • اجازه دهید گاز کاملا خنک شود چرا که برای تمیز کردن داخل هود باید مقداری روی گاز خم شوید.
 • برای امتحان، به قسمتی از داخل هود شوینده را اسپری کنید تا اگر آلودگی ها با یک شوینده ی معمولی پاک شدند به کار ادامه دهید. در غیر اینصورت به شوینده های قوی تر برای چربی زدایی رجوع کنید. حتما در نظر داشته باشید که به قسمت کوچکی از بدنه، شوینده را اسپری کنید تا رنگ و جنس هود به شوینده واکنش منفی نشان ندهد. (دستورالعمل شوینده ی را مطالعه کنید تا از مناسب بودن آن برای انواع جنس ها آگاه شوید)
 • بعد از تست موفق شوینده، داخل هود را اسپری کرده و با یک اسفنج یا دستمال حوله ای مشغول به تمیزکاری شوید. برخی از شوینده ها را باید با سرعت تمیز کنید و برخی دیگر باید مدتی روی هود بمانند تا آلودگی ها و چربی ها سست شده و سپس پاک شوند.
 • دوباره با حوله مرطوب روی بدنه هود بکشید تا بو و جای شوینده از بین برود.
 • سپس برای از بین بردن هر اثری از مواد شیمیایی شوینده ها، یک دستمال و یا حوله را کمی مرطوب کرده و داخل هود را تمیز کنید. (می توانید برای این منظور از دستمال جادویی کمک بگیرید)
 • اکنون با یک دستمال، کل هود را خشک کنید.حتما با زمان بندی مشخص و منظم هود خود را تمیز کنید و توجه کنید به هر میزانی که فاصله تمیز کاری هود بیشتر شود، عملیات نظافت نیز سخت تر می شود.

حال شما برای راحتی و کیفیت بهتر در نظافت هود می توانید از دستمال های جادویی و دستمال جیر پرسان استفاده کنید و از داشتن آشپزخانه ای زیبا و تمیز لذت ببرید.

محصولات مرتبط:

دستمال پرسان اقتصادی

محصولات مشابه دستمال جادویی ورقه ای دستمال شیشه دستمال جادویی بزرگ دستمال پرسان پلاس دستمال جادویی کوچک دستمال جادویی اقتصادی «Economic magical [...]

دستمال جادویی پرسان پلاس

محصولات مشابه دستمال پرسان اقتصادی دستمال شیشه دستمال جادویی بزرگ دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال جادویی کوچک دستمال جادویی پرسان پلاس [...]

دستمال جادویی بزرگ

محصولات مشابه دستمال پرسان اقتصادی دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال پرسان پلاس دستمال جادویی کوچک دستمال جادویی پرسان «Magical [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.