تمیزکردن گاز رومیزی

با فراگیر شدن گازهای رومیزی (صفحه ای) در آشپزخانه ها علیرغم کم جا و زیبا بودن، از جمله نکاتی که با ید به آن توجه کرد دقت در نظافت و نگهداری از آن ها می باشد.

در این پست می خواهیم با چند راهکار نظافت گاز های رومیزی آشپزخانه و نحوه استفاده از دستمال میکروفایبر آشنا شویم. پس با ما همراه باشید.

گاز های رومیزی چه از نوع استیل و چه از نوع شیشه ای، شیوه ی نظافت خاص خود را دارند. در نظر داشته باشید استیل به دلیل جنسی که دارد از استحکام بیشتری برخوردار بوده اما نظافت آن کمی سخت تر می باشد در مقابل در نوع شیشه ای با ظرافت بیشتری روبرو هستیم که نظافت آن را راحت تر می کند.

اگر جنس اجاق گاز شما استیل است مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برای تمیز کردن گاز استیل حتما از سرد بودن آن مطمئن شوید.
 • مقداری مایع تمیز کننده گاز یا مایع های چند منظوره (حتی جوش شیرین) روی یک ابر یا حوله نرم ریخته و سپس آن را به سطح گاز بکشید و چند دقیقه کمی صبر کنید.
 • حالا با یک دستمال نرم و مرطوب (دستمال میکروفایبر) ، چربی ها و آلودگی ها را تمیز کنید.
 • اگر گاز شما به دلیل سر رفتن شیر ظاهر سوخته به خود گرفته است تا زمانی که آن را تمیز نکرده اید از آن شعله استفاده نکنید. برای تمیز کردن این شعله ابتدا یک حوله خیس روی گاز بگذارید و کمی صبر کنید سپس تمیز کردن گاز را شروع کنید تا لکه به طور کامل از بین برود.

نظافت گاز رومیزی آشپزخانه - دستمال جادویی

اگر جنس اجاق گاز رومیزی شما از شیشه بود می توانید از مایع شیشه شوی جهت نظافت آن بهره ببرید و مراحل زیر را دنبال کنید:

 • حتما در نظر داشته باشید که گاز کاملا سرد باشد.
 • مایع شیشه شوی را روی سطح شیشه ای اسپری کنید و یک دقیقه صبر کنید.
 • با دستمال نرم چربی ها و کثیفی ها را پاک کنید.
 • حتما در نظر داشته باشد برای از بین بردن لکه های مقاوم هرگز از اسکاچ های زبر استفاده نکنید تا آثار خط و خش روی آن باقی نماند.

حال برای براق شدن گاز شیشه ای و القای حس نویی به شما از ترفند زیر پیروی کنید:

 • سطح گاز شیشه ای خود را ابتدا با پنبه آغشته به الکل کاملا تمیز کنید.
 • از مایع شیشه شوی روی آن اسپری کنید و کمی صبر کنید.
 • در نهایت با استفاده از دستمال های میکروفایبر و نانو، سطح گاز را پاک کنید.

توجه کنید که هیچگاه برای از بین بردن لکه های روی گاز از مواد سفید کننده استفاد نکنید زیرا ممکن است به سطح گاز آسیب بزنند.

شما برای راحتی و کیفیت بهتر در نظافت گاز های رومیزی می توانید از دستمال های جادویی ، حوله یکبار مصرف و دستمال های میکروفایبر شرکت پرسان استفاده کنید و از داشتن آشپزخانه ای زیبا و تمیز لذت ببرید. برای مشاهده انواع محصولات کلیک کنید.

محصولات مرتبط:

دستمال میکروفایبر شیشه

محصولات مشابه دستمال میکروفایبر دستمال میکروسافت اقتصادی دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال میکروفایبر شیشه پرسان با مقطع ستاره ای [...]

دستمال میکروسافت اقتصادی (چند منظوره)

محصولات مشابه دستمال میکروفایبر دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال پرسان پلاس دستمال جادویی کوچک دستمال میکروسافت اقتصادی (چند منظوره) [...]

دستمال میکروفایبر سطوح

محصولات مشابه دستمال میکروسافت اقتصادی دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال پرسان پلاس دستمال میکروفایبر پرسان «Microfiber» با مقطع ستاره [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.