نکته هایی برای یک خانه تکانی آسان

با نزدیک تر شدن به پایان سال یک کلمه ی آشنا به ذهن همگی ما خطور می کند و آن “خانه تکانی” است! کاری که در بسیاری مواقع حتی فکر کردن به آن هم می تواند شما را خسته کند. از سختی کار که بگذریم بسیاری از اوقات با توجه به حجم کاری آخر سال زمان کمی برای این کار داریم و همین مساله نیز قطعا کار را برایمان سخت تر خواهد کرد.

خانه تکانی و تمیز بودن خانه حس خوب تازگی و نو شدن را با خود به همراه داشته و ما را برای ورود به سال جدید آماده تر می کند، گاهی اوقات تا آخرین دقایق سال در حال خانه تکانی هستیم به طوری که انگار بعد از تحویل سال دیگر نمی توانیم خانه را تمیز کنیم! اما همه ی این ها با حس خوب تحویل شدن سال و عید و دید و بازدیدها و استراحتی چند روزه به در خواهد شد.

اما در این مطلب قصد داریم چند نکته برای خانه تکانی آسان را با شما مطرح کنیم.

نکته های خانه تکانی نسبتا آسان!

اگر موافقید که کارهای خانه تمامی ندارد پس …

انجام کارها را به روزهای آخر موکول نکنید! برخی از افراد گمان می کنند حتما بایستی خانه تکانی را در ماه اسفند انجام دهند تا در ایام عید خانه ی آن ها در تمیز ترین حالت ممکن باشد! بیایید با خودمان رو راست باشیم، حتی اگر به فرض محال کل پروسه ی خانه تکانی را نیز یک روز مانده به تحویل سال اجام دهید، در روزهای عید ممکن است باز هم نیاز به جارو کشیدن و تمیز کردن داشته باشید.

شاید شما هم شنیده باشید که کارهای خانه تمامی ندارد! شاید حتی خودتان هم به این جمله معتقد باشید بنابراین می توانید خانه تکانی را از اوایل بهمن یا حتی زمستان آغاز کنید. شما می توانید کارهایی مانند تمیز کردن هود و شستن و پرده و رو مبلی ها و مواردی از این دست را زودتر انجام دهید تا در بحبوحه ی شب عید کارهایتان روی هم تلنبار نشود، اوایل زمستان پیشنهاد خوبی است.

مدال قهرمانی را فراموش کنید!

شاید خنده دار باشد اما قرار نیست با به تنهایی انجام دادن تمامی کارهای خانه و بلند کردن اجسام سنگین برای خانه تکانی مدال قهرمانی را به سینه بزنید! اعضای خانواده و فرزندان از همام کودکی باید بیاموزند که در کارهای خانه خصوصا در موارد اینچنینی وظایف و مسئولیتی به عهده دارند. قرار نیست شما به عنوان یک خانم خانه دار تمامی کارها بدون کمک دیگران انجام دهید. حتی اگر تا به حال نیز چنین بوده است سعی کنید از امسال این رویه را تغییر دهید و کمی به خودتان هم فکر کنید.

علاوه بر این ها قطعا انجام دادن کارها به شیوه ی گروهی یک صرفه جویی معقول در زمان است، آن را دست کم نگیرید!

مشارکت کودکان در کارهای خانه علاوه بر اینکه به شما کمک می کند باعث می شود آن ها هم در بزرگسالی با نحوه ی انجام امور آشنایی بیشتری داشته و پذیرفتن مسئولیت را از سنین کم تجربه کنند.

جوگیر نباشید!

به سمت آشپزخانه می روید و وسایل تمامی کابینت ها را به یک باره به بیرون می آورید! سپس به سمت اتاق خواب رفته و لباس ها را از کمد خارج می کنید تا آن ها را مرتب کنید! اما کمی صبر کنید! چه کسی شما را مجبور کرده که کل خانه را به یکباره مرتب کنید؟ بهتر است ابتدا لیستی از کارهای خود تهیه کنید و سپس مرحله به مرحله آن ها را انجام دهید.

کابینت ها را یکی پس از دیگری مرتب کنید و به سراغ بعدی بروید. بدین ترتیب حتی در صورتی که خسته شوید و از ادامه ی کار دست بکشید نیز با انبوه لباس های مرتب نشده و کوهی از قابلمه وسط پذیرایی روبرو نمی شوید!

مطلب پیشنهادی: چگونه در کارهای خانه زرنگ باشیم؟

خوش بگذرانید!

هیچکس شما را برای اینکه نتوانسته اید کمدتان را تا لحظه ی تحویل سال مرتب کنید مجازات نخواهد کرد! اگر کارهایتان را همانطور که گفتیم به صورت گروهی انجام می دهید از این فرصت استفاده کنید و خوش بگذرانید! یک موسیقی شاد بگذارید و از ته دل شاد باشید، به یکدیگر استرس ندهید و شرایط را برای دعوا و مشاجره فراهم نکنید. از یکدیگر قدردانی کنید و مطمئن باشید که کارهایتان به خوبی پیش خواهد رفت.

وسایل را از قبل آماده کنید

انواع دستمال جادویی و دستمال میکروفایبر سطوح، تمیز کننده ها و شوینده های شیمیایی مناسب برای شستن پرده، تمیز کردن فرش، مبل و … را از قبل آماده کنید تا مجبور نشوید در حین خانه تکانی زمانی را برای خریدن آن ها هدر بدهید یا به روز دیگری موکول کنید.

شما چه راهکارهایی را برای خانه تکانی آسان تر و سریع تر پیشنهاد می کنید؟

محصولات مرتبط:

دستمال میکروفایبر شیشه

محصولات مشابه دستمال میکروفایبر سطوح دستمال میکروسافت اقتصادی دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال میکروفایبر شیشه پرسان دستمال های میکروفایبر [...]

دستمال میکروسافت اقتصادی (چند منظوره)

محصولات مشابه دستمال میکروفایبر سطوح دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال پرسان پلاس دستمال جادویی کوچک دستمال میکروسافت اقتصادی (چند [...]

دستمال میکروفایبر سطوح

محصولات مشابه دستمال میکروسافت اقتصادی دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال پرسان پلاس دستمال میکرو فایبر سطوح پرسان «Microfiber» یک [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.