نگهاری خودرو در تابستان

امروز در مورد نکات نگهداری از بدنه خودرو در تابستان و فصول گرم سال صحبت می کنیم. گرما و سرمای زیاد بر روی تمام اجزای تشکیل دهنده خودرو تاثیر گذار است.

در فصل تابستان حتما از سایبان استفاده کرده و خودرو را در سایه پارک نمایید، در این فصل خورشید اوج می گیرد و نور آفتاب تابش تقریبا ۷۰ درجه ای دارد. رنگ خودرو ترکیبی از مواد شیمیایی گوناگون است که تحت تاثیر اشعه های ماورای بنفش خورشید عمر مفید خود را از دست می دهد.

اگر رنگ خودرو را چیزی شبیه پوست انسان در نظر بگیریم باید بدانیم چه چیزهایی آن را تهدید می کند. البته تهدیدهایی که برای رنگ خودرو وجود دارد الزاما به تابش نور مستقیم خورشید باز نمی گردد و موارد دیگری هم وجود دارد، مواردی مانند باران های اسیدی، فضولات پرندگان، شیره برخی درختان که مواد اسیدی دارند؛ بنابراین در این فصل بهتر است سطح خودروی خود را تمیز نگه داریم.

با توجه به اینکه در فصل گرم سال گرد و غبار زیادی روی خودرو می نشیند، حواستان باشد که برای تمیز کردن خودروی خود، از دستمال خشک استفاده نکنید، زیرا کشیدن دستمال خشک روی خودرویی که گرد و غبار زیادی روی آن نشسته است مثل سمباده کشیدن روی رنگ خودرو است و باعث می شود ضخامت رنگ خودرو کمتر و کمتر شود. که در این حالت برای تمیز کردن ماشین بهتر است از دستمال خودرو مناسب استفاده کنید.

از طرف دیگر شستشوی بدنه خودرو با فشار آب مستقیم در این فصل باعث بالا رفتن دمای آب موجود روی سطح رنگ شده و به آن آسیب می زند.

خودرو را پس از شستشو بلافاصله و با دقت خشک نمایید یا از دستمالی هایی که بدون نیاز به آب هستند استفاده نمایید که با یکبار آغشته شدن به آب تمام سطح خودرو را پوشش داده و آب بسیار کمی را بر روی بدنه بر جای می گذارد؛ دستمال جیر خودرو پرسان از این دست محصولات می باشد.

خوب است بدانید آسیب هایی که برای رنگ خودرو وجود دارد بر روی رنگ متالیک بسیار کم اثرتر است، زیرا رنگ متالیکی لایه ای از کیلر دارد که مانع آسیب رسیدن به رنگ خودرو می شود. نکته دیگر اینکه از آنجایی که رنگ های تیره همیشه نور خورشید را بیشتر به خود جذب می کنند؛ بنابراین رنگ های تیره در برابر نور خورشید مقاومت کمتری نسبت به رنگ های روشن دارند و آسیب های بیشتری متحمل می شوند.

محصولات مرتبط:

دستمال میکروفایبر شیشه

محصولات مشابه دستمال میکروفایبر سطوح دستمال میکروسافت اقتصادی دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال میکروفایبر شیشه پرسان دستمال های میکروفایبر [...]

دستمال میکروسافت اقتصادی (چند منظوره)

محصولات مشابه دستمال میکروفایبر سطوح دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال پرسان پلاس دستمال جادویی کوچک دستمال میکروسافت اقتصادی (چند [...]

دستمال میکروفایبر سطوح

محصولات مشابه دستمال میکروسافت اقتصادی دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال پرسان پلاس دستمال میکرو فایبر سطوح پرسان «Microfiber» یک [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.