مراحل رنگ آمیزی خودرو

مراحل رنگ آمیزی خودرو ، یکی از مهم ترین مراحل در تولید خودرو به شمار می آید که در اغلب اوقات بر عهده ی نیروی انسانی نمی باشد و با استفاده از ربات و دستگاه های پیشرفته انجام می گیرد.

قبل از مرحله ی رنگ آمیزی میبایست به تمیز کردن ماشین با دستمال چسبی بپردازیم و آن را از هرگونه آلودگی و ذرات گرد و غبار پاک کنیم.

بعد از انجام مراحل رنگ آمیزی خودرو،خودروی رنگ شده باید در محلی به دور از هر گونه آلودگی قرار بگیرد که البته برای این کار روش های مختلفی وجود دارد. جالب است بدانید به طور متوسط تنها سه کیلوگرم رنگ برای رنگ کردن یک خودرو به کار می رود اما پروسه ی رنگ کردن خودرو کاملا متفاوت از آن چیزی است که در ذهن دارید!

قبل از انجام هر کاری بدنه ی خودرو باید برای رنگ آمیزی آماده شود.

بدنه خودرو قبل از رنگ آمیزی وارد سالن جوشکاری شده و به همین علت ممکن است دچار گرد و غبار و ذرات اضافی و آلودگی هایی باشد که در پروسه ی رنگ کاری اختلال ایجاد کنند در نتیجه باعث صیقلی نبودن رنگ و عدم چسبندگی آن شوند بنا براین گرفتن پرز از بدنه ی خودرو یک مرحله ی بسیار حائز اهمیت در رنگ کردن خودرو و به طور کلی در صنعت به شمار می رود.

در تمامی مراحل از جمله قیرپاشی،پاشش آستر و … بسته به نوع فرآیندی که قرار است بر روی خودرو انجام گیرد بدنه ی خودرو باید قبل یا بعد از آن از هر گونه آلودگی، چربی،ذرات اضافی گرد و غبار و پرز و … پاک شود.

به خصوص در مرحله ی قبل از پاشیدن رنگ ،بدنه ی خودرو باید به وسیله ی دستمال چسبی خودروسازی  به طور کامل تمیز شود تا ذرات و کثیفی های اضافه از بین بروند و آماده ی وارد شدن به کابین پاشش شوند.

محصولات مرتبط:

دستمال بدون پرز

محصولات صنعتی دستمال چسبی دستمال شیشه دستمال جادویی کوچک دستمال میکروسافت اقتصادی دستمال بدون پرز یا کلین روم «Lint free cloths» دستمال [...]

دستمال چسبی

محصولات صنعتی دستمال بدون پرز دستمال شیشه دستمال جادویی کوچک دستمال میکروسافت اقتصادی دستمال چسبی یا تک رگ «Tack cloths» یکی از [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.