تمیز کردن مبل چرمی

مبل های چرمی معمولا گران قیمت هستند و در نگهداری آنها باید نهایت دقت را نمود. روش نا مناسب در نظافت آنها می تواند موجب پوسیدگی و از بین رفتن رنگ آنها شود.

با پرسان همراه باشید تا نحوه صحیح تمیز کردن مبل چرمی را مرور کنیم. برای اینکار می خواهیم از دستمال جادویی استفاده کنیم.

۱- ابتدا تمامی ذرات گرد و غبار و خاک را از لابه لای درزها و شکاف های مبل به وسیله قلم مو و یا دستمال بدون پرز بیرون بکشید و کاملا تمیز کنید در غیر اینصورت مخلوط محلول تمیز کننده و گرد و غبار اثر نامطلوبی را به جا خواهد گذاشت. از طرفی بدلیل خاصیت سایشی گرد و غبار، در تماس با رطوبت هنگام نظافت ممکن است به مبل آسیب برساند.

۲- با مخلوط کردن آب و سرکه سفید با نسبت های مساوی، محلول تمیز کننده را تهیه کنید. همچنین می توانید برای تهیه محلول، از مخلوط چند قطره پاک کننده چرم تجاری در آب نیز استفاده کنید.

۳-یک پارچه نرم بدون پرز ترجیحا پارچه میکروفایبر را توسط محلول کاملا خیس کنید.

۴- با استفاده از پارچه بدون پرز کاملا خیس شده از محلول مبل چرم خود را از بالا به پایین بشویید.

۵- پس از اتمام شستشو، مبل را با یک حوله تمیز و نرم کاملا خشک کنید. توجه داشته باشید که استفاده مکرر از حوله های نامرغوب و حتی انواع پارچه های خشک کن ممکن است به پوست چرم آسیب برساند.

۶- برای بالابردن عمر چرم و همچنین داشتن مبلی با چرم نرم، به نسبت یک به دو به ترتیب سرکه سفید را با روغن دانه کتان مخلوط کنید و با استفاده از پارچه نرم و تمیز آن را روی مبل با حرکات دایره ای بزرگ بکشید. بعد از طی مدت ۱۲ساعت، مبل را با یک محلول تمیز کننده، پاک کنید تا درخشندگی را همراه با نرمی چرم مشاهده کنید.

 

تمیز کردن مبل چرمی - دستمال جادویی

توصیه می شود که به جای محلول تمیز کننده مذکور از مخلوط صابون مرطوب کننده با آب و یا حتی صابون زین هم می توان استفاده کرد. البته بهتر است قبل استفاده از این محلول ها، حتما یک نقطه غیر قابل تشخیص از مبل را مورد آزمایش قرارد دهید و بعد از گرفتن نتیجه مطلوب، از آن محلول استفاده کنید.

در پایان استفاده از دستمال های جادویی پرسان ، حوله یکبار مصرف ۵ عددی پرسان و دستمال های میکروفایبر این شرکت بزرگ که کاملا بدون پرز و نرم هستند را برای تمیز کردن مبل چرمی توصیه می کنیم.

محصولات مرتبط:

حوله یکبار مصرف بسته ۱ عددی

محصولات مشابه ست ملحفه و روبالشی یکبار مصرف روبالشی یکبار مصرف زیرانداز پارچه ای ضد آب ملحفه رولی یکبار مصرف حوله یکبار [...]

ملحفه رولی

محصولات مشابه ست ملحفه و روبالشی یکبار مصرف روبالشی یکبار مصرف زیرانداز پارچه ای ضد آب حوله یکبار مصرف ۵ عددی ملحفه [...]

روبالشی

محصولات مشابه ست ملحفه و روبالشی یکبار مصرف حوله یکبار مصرف ۵ عددی زیرانداز پارچه ای ضد آب ملحفه رولی یکبار مصرف [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.