ماسک پارچه ای استاندارد

پیش از این ماسک ها تنها در شرایط خاص و ضروری استفاده می شدند اما اکنون با شیوع ویروس کرونا و لزوم استفاده ی همگانی و روزمره از ماسک ممکن است شما هم به فکر دوخت یک ماسک پارچه ای افتاده باشید که بتوانید آن رو شسته و مجدد استفاده کنید.

اما لازم است بدانید هر ماسک پارچه ای شما را از ابتلا به کووید ۱۹ مصون نمی کند بلکه در دوخت این ماسک ها باید مواردی را در نظر گرفت که در اینجا به آن ها اشاره خواهیم کرد.

ماسک پارچه ای شما در درجه ی اول می بایست دارای سه لایه باشد.

لایه اول یا لایه داخلی که با پوست صورت شما در تماس است باید از مواد پنبه ای تشکیل شده باشد.

لایه خارجی و در واقع لایه ای که رو به بیرون قرار دارد باید از موادی مانند پلی استر تشکیل شده باشد.

همچنین یک لایه ی میانی که باید از مواد غیر بافته شده مانند پروپیلن یا ترمو باند تشکیل شده باشد می بایست مابین دو لایه قرار بگیرد. استفاده از لایه میانی از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای دوخت ماسک های خانگی توجه داشته باشید که از پارچه های پیراهن مردانه استفاده نکنید چون معمولا این پارچه ها نمی توانند در این زمینه به طور موثر عمل کنند. همچنین ممکن است تنفس شما را نیز دچار مشکل کنند.

ویژگی های یک ماسک پارچه ای خوب:

ماسک باید به طور کامل روی صورت شما قرار بگیرد و در واقع متناسب با صورت فرد دوخته شده باشد.

ماسک پارچه ای شما باید از چندین لایه تشکیل شده باشد و ماسک های یک لایه نمی تواند جلوی انتقال یا ابتلا به ویروس را بگیرد.

ماسک شما نباید راه تنفس شما را سد کند.

نکاتی که باید هنگام زدن ماسک و برداشتن آن رعایت کنید:

توجه داشته باشید که در طول روز به غیر از زمانی که می خواهید ماسک را از روی صورت خود بردارید از دست زدن به ماسک خودداری کنید.

حتما در هنگام زدن یا برداشتن ماسک دست های خود را ضد عفونی کنید.

قبل از اینکه ماسک را به صورت خود بزنید اطمینان حاصل کنید که جایی از ماسک سوراخ نشده باشد.

حتما ماسک پارچه ای خود را بعد از استفاده سریعا بشویید و یا اگر نمی توانید بلافاصله این کار را انجام دهید آن را در محل مناسب و دور از دسترس دیگران ترجیحا داخل کیسه قرار دهید و در اولین فرصت آن را بشویید.

توجه داشته که استفاده از ماسک بدون در نظر گرفتن فاصله ی اجتماعی و دیگر نکات بهداشتی مقابله با کرونا به تنهایی تاثیر گذار نیست.

محصولات مرتبط:

حوله یکبار مصرف بسته ۱ عددی

محصولات مشابه ست ملحفه و روبالشی یکبار مصرف روبالشی یکبار مصرف زیرانداز پارچه ای ضد آب ملحفه رولی یکبار مصرف حوله یکبار [...]

ملحفه رولی

محصولات مشابه ست ملحفه و روبالشی یکبار مصرف روبالشی یکبار مصرف زیرانداز پارچه ای ضد آب حوله یکبار مصرف ۵ عددی ملحفه [...]

روبالشی

محصولات مشابه ست ملحفه و روبالشی یکبار مصرف حوله یکبار مصرف ۵ عددی زیرانداز پارچه ای ضد آب ملحفه رولی یکبار مصرف [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.