مواد سمی لوازم آرایشی

از آنجایی که مصرف لوازم آرایشی در کشور ما بسیار بالا است و معمولا در با انواع واقسام لوازم آرایشی فیک و تقلبی مواجه هستیم لازم است در هنگام خرید این محصولات به نکاتی توجه کنیم که در طول زمان ضامن سلامتی ما خواهند بود.

ممکن است خیلی ایده آل گرایانه به نظر برسد که بگوییم از مواد آرایشی استفاده نکنید اما بهتر است یک بار برای همیشه در مورد سلامتی لوازم آرایشی که استفاده می کنید تحقیق کنید و مطمئن باشید که خطری برای سلامتی شما ندارند.

ممکن است سوال کنید چه مواد سمی در محصولات آرایشی وجود دارد؟

فرمالدئید:

این ماده که در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی مثل لاک و رژ لب وجود دارد ممکن است در برخی افراد باعث التهابات پوستی شود بنابراین فراموش نکنید که درهنگام خرید به مواد تشکیل دهنده ی این محصولات توجه کنید.

پارابن:

مطمئنا اسم این ماده تا به حال به گوش شما خورده است و حتی اگر به درستی ندانید که پارابن چیست قطعا می دانید که یک ماده ی مضر است و در مواد ارایشی و بهداشتی یافت می شود.

این ماده که در واقع برای جلوگیری از رشد میکروب ها در مواد آرایشی استفاده می شود در حکم یک ماده ی نگهدارنده بوده اما به نظر می رسد مضررات آن بیشتر از فواید آن است. این ماده ی شیمیایی ممکن است به مرور فعالیت غدد شما را دچار مشکل کند و متاسفانه شما تنها زمانی متوجه این موضوع خواهید شد که به این مساله و بیماری دچار شوید پس بهتر است از همین حالا استفاده از مواد آرایشی دارای پارابن را محدود کنید.

دی بوتیل فتالات:

از این ماده  ی شیمیایی در لاک ها ی ناخن بسیار استفاده می شود این ماده توسط پوست جذب شده و باعث اختلالات هورمونی می شود. این ماده ممکن است در ترکیب برخی از عطرها نیز وجود داشته باشد.

مواد گفته شده تنها بخشی از مواد شیمیایی مضر و خطرناکی هستند  که در ترکیب این محصولات وجود دارند. قبل از خرید لوازم آرایشی و بهداشتی حتما علاوه بر تحقیق در مورد مواد تشکیل دهنده ی آن به تاریخ تولید و انقضا توجه کنید.

 بسیار مهم است که این محصولات دارای نام تجاری معتبر بوده و تحت نظارت وزارت بهداشت باشند.

مطالعه ی مقاله ی آیا استفاده از دستگاه مایکروفر برای سلامتی خط دارد در حوزه ی سلامت می تواند برای شما مفید باشد.

محصولات مرتبط:

ملحفه رولی پرسان

محصولات مشابه ست ملحفه و روبالشی یکبار مصرف پرسان روبالشی پرسان زیرانداز پارچه ای ضد آب پرسان حوله یکبار مصرف ۵ عددی [...]

روبالشی پرسان

محصولات مشابه ست ملحفه و روبالشی یکبار مصرف پرسان حوله یکبار مصرف ۵ عددی پرسان زیرانداز پارچه ای ضد آب پرسان ملحفه [...]

زیرانداز پارچه ای ضد آب پرسان

محصولات مشابه ست ملحفه و روبالشی یکبار مصرف پرسان روبالشی پرسان حوله یکبار مصرف ۵ عددی پرسان ملحفه رولی پرسان زیرانداز پارچه [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.