کیسه زباله

قطعا تا به حال به این نکته توجه کرده اید که کیسه های زباله در رنگ های مختلفی در بازار موجود هستند، اما ممکن است با خودتان فکر کرده باشید که این رنگ ها معنا و مفهوم خاصی نداشته و صرفا بسته به کارخانه و یا شرکتی که آن را تولید کرده متفاوت است!

اما باید بدانید که رنگ های مختلف کیسه زباله تصادفی نبوده و هر کدام کاربرد مخصوص به خودش را دارد.

به نظر شما رنگ های مختلف پلاستیک زباله به چه معناست؟ در این مطلب قصد داریم تا در مورد این موضوع توضیح دهیم.

رنگ مشکی:

کیسه های زباله به رنگ مشکی شاید بیشتر از مابقی رنگ ها به چشم شما خورده باشند.

این رنگ برای مصارف خانگی، اداری و … کاربرد دارد.

از ویژگی آن ها می توان به این مورد اشاره کرد که شفاف نیستند و محتویات داخل آن ها مشخص نیست و معمولا برای زباله های غیر عفونی و غیر قابل بازیافت استفاده می شوند.

رنگ زرد:

این رنگ همانطور که در موارد دیگر نیز برای نشان دادن هشدار کاربرد دارد در این مورد نیز بیانگر این است که زباله ها باید با احتیاط حمل شوند زیرا از این کیسه ها برای زباله های عفونی و مواد خطرناک و یا حتی زباله های شیشه ای شکسته که نیاز به احتیاط بیشتری جهت حمل آن ها وجود دارد استفاده می شوند.

رنگ قرمز:

این رنگ را ممکن است بیشتر در مراکز بهداشتی و بیمارستان ها مشاهده کنید که برای مواردی از قبیل ضایعات انسانی، خون و مواردی از این دست به کار می رود.

رنگ سبز:

از این کیسه ها برای مواد تجزیه پذیر مانند زباله های میوه، سبزیجات و پسماند مواد غذایی استفاده می کنند.

به دلیل اینکه زباله هایی که داخل این کیسه ها قرار میگیرند زیست تخریب پذیر هستند بهتر است خود این کیسه ها نیز از چنین قابلیتی برخوردار باشند تا کمک شایان توجهی به پاکیزگی محیط زیست شود.

رنگ آبی:

این رنگ برای انواع زباله های خشک و قابل بازیافت استفاده می شود. مانند انواع کاغذ، بطری، کارتن و… همچنین برای مصارف خانگی نیز مناسب هستند.

همانطور که می دانید بهتر است تا حد امکان تفکیک زباله در منازل انجام شود تا پس از آن تجزیه و بازیافت آن ها با سهولت بیشتری امکان پذیرد. شما هم می توانید برای کمک به حفظ محیط زیست از پلاستیک زباله های متناسب با نیاز خود استفاده کنید.

محصولات مرتبط:

کیسه زباله سه رول متوسط

محصولات مشابه پد جاذب روغن کیسه دمنوش دستمال جادویی بزرگ دستمال میکروفایبر سطوح کیسه زباله رولی (سه رول) رنگ سبز «Garbage bags» [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

2 نظرات در مورد;رنگ های مختلف کیسه زباله به چه معناست؟

  1. سلام یه سوال ضخامت این کیسه زباله ها که تو سایت گذاشتید چطوریه من قبلا مارک های دیگه خریدم خیلی نازک هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.