مایت های تخت خواب

بدون شک می توانیم بگوییم میزان آلودگی که در رختخواب و بالش شما وجود دارد بیشتر از حدی است که ممکن است تصور کنید، ما معمولا حدود ۸ ساعت یعنی در واقع یک سوم شبانه روز را در خواب به سر می بریم بنابراین طبیعی است محیطی که پوست و لباس های ما با تمام آلودگی ها، چربی ها و … با آن در ارتباط هستند محیطی نسبتا آلوده باشد.

اما آیا تا به حال در مورد مایت های رختخواب چیزی شنیده اید؟ آیا می دانید مایت یا هیره چیست؟

شاید باورش برای شما سخت باشد اما مایت ها حشرات ریزی هستند که با شما زندگی می کنند! این حشرات ممکن است در هر کجای خانه که دارای گرد و غبار باشد و یا رختخواب شما که حاوی سلول های مرده ی پوست شما هستند زندگی کنند.

مایت که “هیره” نیز نامیده می شود موجودات بسیار ریز و میکروسکوپی هستند که شما قادر به دیدن آن ها نیستید، این موجودات بند پایان کوچک هستند و ممکن است در گرد و غبار خانه وجود داشته و سلامت شما را به خطر بیاندازند.

مایت ها از چه چیزهایی تغذیه می کنند؟

همانطور که گفتیم این حشرات میکروسکوپی از سلول های مرده پوست، شوره ی سر و … تغذیه می کنند، شاید حالا بهتر بتوانید به اهمیت شست و شوی منظم ملحفه و روبالشی و لزوم رعایت بهداشت در این زمینه پی ببرید.

وجود مایت در رختخواب و محیط های پر گرد و غبار خانه ی شما ممکن است باعث بروز مشکلات تنفسی، آلرژی، تشدید علائم آسم، التهابات پوستی، عطسه و آبریزش بینی و مشکلاتی از این دست شود.

چگونه از شر مایت ها خلاص شویم؟

نگران نباشید! از بین بردن مایت ها کار چندان سختی نیست بلکه تنها لازم است که نظافت محل زندگی خود و خصوصا رختخواب ها را بیش از پیش جدی بگیرید.

شست و شوی مکرر ملحفه ها آن ها را از آلودگی و سلول های مرده پاک کرده و شما را از شر مایت ها خلاص خواهد کرد، تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که با نظافت محل خواب خود اجازه ندهید تا رختخواب شما تبدیل به محل زندگی هیره ها شود.

علاوه بر این ها توجه داشته باشید که مایت ها به رطوبت علاقه داشته و در هوای خنک و خشک کم تر می توانند زندگی کنند بنابراین این تهویه ی مناسب منزل نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

همچنین به دلیل اینکه لباس های کثیف و آلوده حاوی سلول های مرده بدن انسان هستند سعی کنید آن ها را تا زمان شسته شدن در جای مخصوص نگهداری کنید.

در هنگام سفر نیز اگر در هتل ها و مسافرخانه هایی اقامت دارید که از تمیزی ملحفه و روبالشتی ها اطمینان کافی ندارید بهتر است همیشه یک ملحفه ی تمیز برای هر یک از اعضای خانواده همراه خود داشته باشید تا بر روی بالش و تخت بکشید.

در صورتی که حمل تعداد بسیار زیادی ملحفه برای شما دشوار است به سادگی می توانید از ملحفه و روبالشی یکبار مصرف استفاده کنید.

این ملحفه و روبالشی ها ک مناسب سفر، بیمارستان و … نیز هستند بسیار سبک و کم جا بوده و تا چندین بار می توانید از آن ها استفاده کنید.

شاید مطالعه ی مطلب رعایت بهداشت در هتل ها نیز برای شما مفید باشد.

محصولات مرتبط:

حوله یکبار مصرف بسته ۱ عددی

محصولات مشابه ست ملحفه و روبالشی یکبار مصرف روبالشی یکبار مصرف زیرانداز پارچه ای ضد آب ملحفه رولی یکبار مصرف حوله یکبار [...]

ملحفه رولی

محصولات مشابه ست ملحفه و روبالشی یکبار مصرف روبالشی یکبار مصرف زیرانداز پارچه ای ضد آب حوله یکبار مصرف ۵ عددی ملحفه [...]

روبالشی

محصولات مشابه ست ملحفه و روبالشی یکبار مصرف حوله یکبار مصرف ۵ عددی زیرانداز پارچه ای ضد آب ملحفه رولی یکبار مصرف [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.