چگونه از سالمندان مراقبت کنیم

نگهداری از سالمندان ممکن است دغدغه ی بسیاری از افرادی باشد که والدینی سالخورده دارند. آگاهی از شرایط افراد سالمند به علاوه ی رفتار شایسته و متناسب با شرایط فیزیکی و روحی آنان نکته ی مهمی در رابطه با آنان محسوب می شود.

در اینجا به چند نکته ی مهم که باید در رابطه با سالمندان رعایت کنید اشاره می کنیم.

با فرد سالمند مانند کودک رفتار نکنید

بعضی از فرزندان با والدین سالخورده ی خود مانند کودک رفتار کرده و مدام به آن ها بابت هر کاری تذکر داده یا امر و نهی می کنند. بهتر است مراقب باشید چنین رفتارهایی را هرگز انجام ندهید زیرا علاوه بر اینکه ممکن است باعث آزردگی آن ها شوید این کار به مرور زمان آن ها را به فردی گوشه گیر و کم حرف تبدیل کند.

باید به یاد داشته باشید هر چقدر هم که پدر و مادرتان در دوران سالمندی رفتارهای کودکانه از خود نشان بدهند اما شما به عنوان فرزند حق ندارید با آن ها مانند کودک خود رفتار کنید.

از حالشان باخبر باشید

زندگی های امروزی همه ی ما را درگیر مشغله هایی کرده است که به ناچار کم تر می توانیم برای خود و خانواده مان زمان داشته باشیم. اگر به هر دلیلی نمی توانید در طول روز به آن ها سر بزنید و یا مجبور هستید برای مراقبت از آن ها به فکر استخدام پرستار باشید بهتر است فراموش نکنید در طول روز با آن ها تماس گرفته و جویای احوالشان شوید.

به آن ها برای ورزش کردن کمک کنید

سالمندان به دلیل تحرک کمی که دارند حتما باید در فواصل منظم ورزش هایی متناسب با شرایط خاصی که دارند انجام دهند. اگر می توانید آن هارا به پیاده روی ببرید و بدین ترتیب کمک کنید تا عضلات آن ها بیش از اندازه از کار افتاده نشود.

این مساله یکی از مهم ترین نکاتی است که در نگهداری از فرد سالمند وجود دارد زیرا علاوه بر بهبود شرایط فیزیکی به حال روحی آنان نیز کمک می کند.

اوضاع و شرایط بیماریشان را درک کنید

بیماری هایی که سالمندان با آن ها درگیر هستند تاثیر نامطلوبی بر شرایط روحی و روانی شان دارد. ممکن است زودتر از حد معمول آزرده یا عصبانی بشوند. بهترین راه مواجه با چنین وضعیتی این است که شرایطشان را درک کرده و به آن ها آرامش بدهید.

بسیاری از سالمندان ممکن است در این سن دچار بی اختیاری ادرار باشند. بهتر است شرایط را برای آنان به گونه ای فراهم کنید که آسایش و آرامش بیشتری داشته باشند و اضطراب و نگرانیشان بابت این موضوع بر بیماری دامن نزند.

هم چنین می توانید از زیرانداز یکبار مصرف و ضد آب استفاده کنید. استفاده از زیرانداز یکبار مصرف خیال شما را بابت تمیزی و رعایت بهداشت آسوده می کند.

مراقب تغذیه آن ها باشید

بسیاری از سالمندان به واسطه ی عادات غذایی که از گذشته داشته اند حاضر به تغییر شیوه ی غذا خوردن خود نیستند. بهتر است خودتان از سلامت غذاهایی که قرار است مصرف کنند آگاه باشید و توجه داشته باشید که هر روز مقدار مناسبی مایعات و نوشیدنی مصرف کنند.

مصرف غذاهای چرب و استفاده از نمک را برای آن ها به حداقل رسانده و از نظرات پزشک معالجشان در این زمینه آگاه شوید.

محصولات مرتبط:

ملحفه رولی پرسان

محصولات مشابه ست ملحفه و روبالشی یکبار مصرف پرسان روبالشی پرسان زیرانداز پارچه ای ضد آب پرسان حوله یکبار مصرف ۵ عددی [...]

روبالشی پرسان

محصولات مشابه ست ملحفه و روبالشی یکبار مصرف پرسان حوله یکبار مصرف ۵ عددی پرسان زیرانداز پارچه ای ضد آب پرسان ملحفه [...]

زیرانداز پارچه ای ضد آب پرسان

محصولات مشابه ست ملحفه و روبالشی یکبار مصرف پرسان روبالشی پرسان حوله یکبار مصرف ۵ عددی پرسان ملحفه رولی پرسان زیرانداز پارچه [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

2 نظرات در مورد;توصیه هایی برای نگهداری سالمندان در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.