تفکیک زباله در منزل

وقتی حرف از تفکیک زباله ها می شود بعضی از ما فکر می کنیم با یک فرایند سخت و پیچیده ای روبه رو هستیم که احتیاج به صرف زمان زیاد و البته مهارت های خاصی دارد! اما جدا کردن زباله ها در منزل با استفاده از چند کیسه زباله ، کار ساده ای است که کافیست چند بار آن را انجام دهید تا خیلی زود به عادتی همیشگی تبدیل شود.

مطالعه ی مقاله ی رنگ های مختلف کیسه زباله به چه معناست می تواند برای شما مفید باشد.

اما ضرورت تفکیک زباله و بازیافت چیست؟
صرفه جویی در مصرف منابع طبیعی، صرفه جویی در مصرف انرژی، نیاز به فضای کمتر برای دفن زباله ها.
با توجه به استمرار شیوع کرونا در ماه‌های آینده، سازمان مدیریت پسماند در حال برنامه‌ریزی است تا بتواند به نوعی بحث تفکیک از مبدا را از محل تولید پسماند شروع کند.

با استفاده از کیسه زباله های بهداشتی پرسان و با تفکیک زباله ها از منازل می توان کمک شایانی به چرخه بازیافتی کشور کرد.
هر چه زباله های منزل ما کمتر باشد انرژی کمتری برای تفکیک آن ها نیاز است. شاید شما هم تا به حال عبارت پیشگیری بهتر از درمان است را شنیده باشید، عبارتی که درباره ی بازیافت زباله ها هم به خوبی صدق می کند. چه بهتر که از همان اول زباله کمتری ایجاد کنیم تا در نهایت هم مجبور نباشیم که انرژی زیادی برای تفکیک زباله ها بگذاریم.

  • زباله های خشک شامل:کاغذ و مقوا، پلاستیک، فلزات، شیشه، منسوجات و چرم، چوب، لوازم الکتریکی و الکترونیکی می شود.
  • زباله‌های تر: بیشتر شامل پسماندهای غذایی می‌شود. مانند برنج، خورشت، گوشت، مرغ، ماهی، روغن‏های خوراکی سوخته و فاسد شده. انواع میوه و سبزی نیز در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند چه قابل استفاده باشند و چه فاسد یا منجمد شده باشند.

محصولات مرتبط:

کیسه زباله سه رول متوسط

محصولات مشابه پد جاذب روغن کیسه دمنوش دستمال جادویی بزرگ دستمال میکروفایبر کیسه زباله «Garbage bags» کیسه زباله سه رول متوسط پرسان [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.