ترفند تمیزکاری خانه

سقف یکی از بخش‌های اصلی هر خانه است که شاید در طول روز همیشه در دید شما قرار دارد اما کمتر به نظافت و تمیز کاری آن توجه می‌شود. شاید با خودتان فکر کنید چرا باید سقف را تمیز کنید و اصلا مگر می‌شود به آسانی در ارتفاع زیاد سقف را تمیز کرد؟ دستمال جادویی در تمیز کردن سقف و دیوار به کمک شما خواهد آمد.

برای تمیز کردن سقف خانه می‌توانید از برس‌های دسته ‌بلند مخصوص این کار و یا جارو برقی استفاده نمایید. به خاطر داشته باشید حتماً قبل از شروع کار سر و صورت خود را با پارچه‌ای بپوشانید تا گرد و غبار شما را اذیت نکند.

از آنجایی که سقف خانه معمولاً دوده و گرد و غبار زیادی را به خود جذب می‌کند، بهتر است قبل از تمیز کردن سقف خانه یک پارچه کهنه روی زمین زیر سقف پهن کنید تا دوده‌ها و گرد و غبار از سقف روی فرش یا سطح زمین پخش نشوند. بهتر است جنس پارچه به گونه‌ای باشد که قدرت جذب مواد را داشته باشد.

یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای از بین بردن گرد و غبار از روی سطح سقف استفاده از جارو برقی است. ابتدا سری مخصوص جارو برقی که برس مانند است را انتخاب کنید، سپس با دقت فراوان تمام سطح سقف، به خصوص گوشه‌ها را جارو بزنید.

پس از جارو زدن نوبت به استفاده از یک گردگیر است. یک گردگیر با دسته بلند انتخاب کنید و تمام سطح سقف را با حرکت عقب و جلو تمیز کنید تا ذرات بسیار ریز گرد و غبار با این کار تمیز شود.

بعد از اینکه از جاروبرقی برای برطرف کردن دوده‌ها و گرد و غبار استفاده کردید، در مرحله بعدی برای تمیز کردن سقف خانه، یک حوله و یا اسفنج خشک را روی دوده‌ها بکشید. این کار باعث می‌شود تا گرد و غبار و دوده موجود روی سقف خانه تمیز شود و از طرفی سقف آسیب نبیند. این کار به خصوص برای تمیز کردن سقف‌ خانه که از نوع کنافی، چوبی و از این دست هستند بسیار مفید است.

اسفنج ‌های مخصوص برای تمیز کردن سقف در بازار موجودند؛ دستمال همه کاره میکروفایبر پرسان و یا دستمال جادویی پرسان نیز گزینه مناسبی برای این کار می باشند.

یکی از بهترین راهکارها برای تمیز کردن سقف خانه پس از گردگیری کامل، استفاده از ماده شوینده به همراه دستمال جادویی است.

از آنجا که ماده شوینده خاصی مخصوص تمیز کردن سقف خانه وجود ندارد ما به شما آموزش ساخت یک ماده شوینده ساده و کاربردی را می‌دهیم.

برای تهیه این ماده شوینده شما به یک فنجان آب گرم، یک قاشق چای خوری مایع ظرف شویی و دو قاشق غذا خوری سرکه سفید نیاز دارید. برای تهیه این ماده شوینده کافیست تمام مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و آن را داخل یک بطری اسپری بریزید. به خاطر داشته باشید که قبل از استفاده حتما اسپری را خوب تکان دهید.

دستمال را کمی به محلول آغشته کنید، آب اضافه آن را بگیرید و روی لکه بکشید. با این روش لکه از روی سقف خانه پاک می‌شود. بعد از اینکه لکه روی سقف را با مواد شوینده پاک کردید، برای اینکه جای لکه روی سقف نماند و تمام سقف خانه یک دست شود، بهتر است از یک دستمال خشک استفاده کنید.

محصولات مرتبط:

دستمال پرسان اقتصادی

محصولات مشابه دستمال جادویی ورقه ای دستمال شیشه دستمال جادویی بزرگ دستمال پرسان پلاس دستمال جادویی کوچک دستمال جادویی اقتصادی «Economic magical [...]

دستمال پرسان اقتصادی دو قلو

محصولات مشابه دستمال جادویی ورقه ای دستمال شیشه دستمال جادویی بزرگ دستمال پرسان پلاس دستمال جادویی کوچک دستمال جادویی اقتصادی «Economic magical [...]

دستمال جادویی پرسان پلاس

محصولات مشابه دستمال پرسان اقتصادی دستمال شیشه دستمال جادویی بزرگ دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال جادویی کوچک دستمال جادویی پرسان پلاس [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.