بهترین دستمال برای نظافت

بهترین دستمال برای نظافت کدام است؟ پاسخ این سوال بستگی به این دارد که قصد دارید کجا و چه سطحی را تمیز کنید.

امروزه انواع و اقسام دستمال های مختلف با جنس ها و طرح های مختلف جهت نظافت در بازار موجود می باشد که شما می توانید بسته به نیاز خود آن ها را تهیه کنید در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با انواع این دستمال ها صحبت کرده و ویژگی ها و خصوصیات هر یک را ذکر کنیم.

دستمال نخی

دستمال های نخی یکی از پرکاربردترین  انواع دستمال هایی هستند که در روزمره برای گردگیری و نظافت از آن ها استفاده می کنیم، از آنجایی که این دستمال ها به خوبی می توانند آب را به خود جذب کرده و گرد و غبار را از روی سطوح پاک کنند از آن ها معمولا برای تمامی سطوح استفاده می کنند اما مشکلی که وجود دارد این است که پس از چند بار استفاده و گردگیری سطوح مختلف پرزها و گرد و غبار دستمال از محلی به محل دیگر منتقل شده و بنابراین آلودگی را نیز به محل بعدی که قصد تمیز کردن آن را دارید انتقال می دهند.

دستمال میکروفایبر

شاید یکی از پرتکرار ترین اسم هایی که برای دستمال های نظافتی در این چند سال اخیر شنیده ایم دستمال های میکروفایبر هستند اما این دستمال ها واقعا چه ویژگی منحصر به فردی دارند؟

الیاف میکروفایبر دارای مقطع ستاره ای بوده و دارای خاصیت الکترواستاتیک جهت جذب هرچه بهتر ذرات گرد و غبار دارد در واقع به دلیل داشتن بار الکتریکی مثبت ذرات گرد و غبار را که بار الکتریکی منفی دارند را به راحتی جذب می کنند.

این دستمال ها مقرون به صرفه بوده و حتی بدون مواد شوینده نیز می توانید از آن ها استفاده کنید علاوه بر این ضد حساسیت بوده و با پوست دست سازگاری دارند و مهمترین مورد اینکه هیچگونه پرز و رد آب را از خود به جا نمی گذارند.

از دستمال های میکروفایبر می توانید برای آشپزخانه، لوازم، حمام و کف، خودرو و … استفاده کنید. به دستمال های میکروفایبر دستمال همه کاره نیز می گویند.

می توان گفت میکروفایبرها یکی از بهترین دستمال ها برای گردگیری هستند.

همچنین می توانید مطلب کاربرد دستمال های میکروفایبر در نظافت منزل را نیز مطالعه کنید.

دستمال میکروفایبر

دستمال جیر

دستمال های جیر نوع دیگری از دستمال های میکروفایبر هستند که جهت نظافت به کار میروند اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم این دستمال ها چیزی شبیه به دستمال های عینک هستند ولی در سایز و ابعاد بزرگ تر بنابراین برای تمیز کردن سطوح صاف و صیقلی، برق انداختن لوازم فلزی و چرمی داخل خودرو، تمیز کردن مانیتور و … بسیار کارایی دارند.

البته برای تمیز کردن خودرو می توانید از دستمال جیر خودرو نیز استفاده کنید که دقیقا به همین منظور طراحی شده و مناسب بدنه ی خودرو نیز می باشد که به آن دستمال خودرو نیز می گویند.

نظافت بدنه خودرو

دستمال جادویی

دستمال های جادویی و میکروفایبر تا حد زیادی مشابه یکدیگر هستند با این تفاوت که دستمال های میکروفایبر عمر بیشتری نسبت به دستمال های جادویی دارند.

با این حال دستمال های جادویی نیز قابلیت ۳ تا ۴ بار شست و شو را نیز دارند. شما می توانید این دستمال ها را به صورت رولی یا ورقه ای تهیه کنید.

این دستمال ها نیز مانند دستمال های میکروفاییر از مواد بهداشتی و ضد حساسیت تهیه شده و برای نظافت و پاک کردن کابینت ها، اتاق ها، سرویس های بهداشتی و … کاربرد دارد.

شما می توانید مطلب دستمال جادویی چیست را نیز مطالعه کنید.

دستمال مخصوص شیشه

دستمال هایی که مخصوص شیشه طراحی شده اند از آن جهت که به هیچ وجه رد آب و لکه از خود به جای نمی گذارند بسیار پر کابرد هستند. شما می توانید این دستمال های بدون پرز را تهیه کرده و هم برای نظافت شیشه ها و پنجره ها و هم جهت نظافت شیشه های اتومبیل از آن ها استفاده کنید.

تمیز کردن شیشه و آینه

محصولات مرتبط:

دستمال میکروفایبر شیشه

محصولات مشابه دستمال میکروفایبر دستمال میکروسافت اقتصادی دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال میکروفایبر شیشه پرسان با مقطع ستاره ای [...]

دستمال میکروسافت اقتصادی (چند منظوره)

محصولات مشابه دستمال میکروفایبر دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال پرسان پلاس دستمال جادویی کوچک دستمال میکروسافت اقتصادی (چند منظوره) [...]

دستمال میکروفایبر سطوح

محصولات مشابه دستمال میکروسافت اقتصادی دستمال شیشه دستمال پرسان پلاس ورقه ای دستمال پرسان پلاس دستمال میکروفایبر پرسان «Microfiber» با مقطع ستاره [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.