بالش و خطرات آن

امروزه بصورت عمده بالش ها با موادی مانند الیاف، پر و یا ترکیبی از هر دو تولید می گردنند که در بین این ها بالش های الیافی پرطرفدارترین بالش در بین مصرف کنندگان می باشند. همچنین بالش های ارتوپدیکی که با تکنولوژی های روز تولید می گردنند به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده اند. اما در برخی مکانها برای رعایت بهداشت بهتر است از روبالشتی یکبار مصرف استفاده نمایید.

شکل و محتوای بالش در طول تاریخ دستخوش تغییرات بسیاری بوده است و در نهایت در اواسط قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ میلادی بصورت تدریجی بالش ها به حالت امروزی ایجاد شدند.

اما آیا میدانید در بالش شما چه چیزهایی پیدا می شود؟ شاید اگر بدانید یک سوم از وزن بالشتان را باکتری‌ها، کرم‌های ریز مرده، سلول‌های مرده پوستی و مانند آن تشکیل می‌دهند،‌ دیگر به راحتی آن را زیر سرتان نگذارید. اما این یک واقعیت است!

ما اغلب سعی می‌کنیم ملحفه ‌های بستر خواب را زود به زود تعویض کنیم، آن‌ها را خوب بشوییم و ضد عفونی کنیم تا مطمئن باشیم در بستری که می‌خوابیم خبری از باکتری ‌ها نیست. اما شاید این خبر شما را متحیر کند، وقتی بدانید چه قدر باکتری و سلول مرده هر شب زیر سرتان می‌گذارید و می‌خوابید! بحث‌های زیادی در مورد این که بالش‌ها حاوی مواد آلرژی زا هستند نیز وجود دارد.

بالش و خطراتی که نمی شناسید - ملحفه و روبالشی پرسان

پس مراقب بالشی که زیر سرتان می‌گذارید باشید. شاید منبع بسیاری از بیماری ‌ها همین بالش باشد. یکی از راه های غلبه بر این آلودگی، استفاده از روبالشی های مخصوصی است که تا حد زیادی مانع از انتقال مواد به داخل بالش و یا از بالش به انسان در هنگام خواب شود.

شسشتشوی هرروز روبالشی ها هم امری سخت است پس با استفاده از روبالشی یکبار مصرف پرسان ، از بهداشتی بودن محل خواب خود مطمئن شوید.

به گزارش دیسکاوری،‌ محققین به این نتیجه رسیده‌اند که بعد از مدتی استفاده،‌ انبوهی از سلول‌های مرده، باکتری و موجودات ریز دیگر در بالشت جمع می‌شوند؛ این اطلاعات از بیمارستان‌های انگلیس جمع آوری شده،‌ جایی که بالشها به طور منظم شسته می‌شوند. اما میزان آلودگی که در بالشها یافت می‌شود، تنها نگرانی نیست. محققین به این نتیجه رسیده‌اند که در مجموع ۳۰ میکروب که مسئول بیماری‌های جدی هستند نیز در بالشها انبار می‌شوند. می‌توان این نتایج را به بالش ‌های خانگی هم تعمیم داد.

محصولات مرتبط:

حوله یکبار مصرف بسته ۱ عددی

محصولات مشابه ست ملحفه و روبالشی یکبار مصرف روبالشی یکبار مصرف زیرانداز پارچه ای ضد آب ملحفه رولی یکبار مصرف حوله یکبار [...]

ملحفه رولی

محصولات مشابه ست ملحفه و روبالشی یکبار مصرف روبالشی یکبار مصرف زیرانداز پارچه ای ضد آب حوله یکبار مصرف ۵ عددی ملحفه [...]

روبالشی

محصولات مشابه ست ملحفه و روبالشی یکبار مصرف حوله یکبار مصرف ۵ عددی زیرانداز پارچه ای ضد آب ملحفه رولی یکبار مصرف [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.