مضررات مایکروویو

در حالی که امروزه بسیاری از خانم ها علاوه بر خانه داری شاغل هستند و در بیرون از منزل نیز فعالیت می کنند اهمیت زمان در انجام امور خانه داری و استفاده از وسایلی که این کار را برای آنان سریع تر و آسان تر می کند از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر خانه دار هستید و دغدغه ی نظافت روزانه ی منزل را دارید توصیه می کنیم می کنیم مقاله ی کاربرد دستمال های میکروفایبر در نظافت منزل را مطالعه کنید.

یکی از دستگاه هایی که مدتی است در اکثر خانه ها استفاده می شود مایکروفر است این روزها علاوه بر اینکه استفاده از این دستگاه بسیار بیشتر از قبل رواج پیدا کرده است حتی می توان گفت به یک ضرورت تبدیل شده است.

اما سوالی که همواره مطرح بوده این است که آیا استفاده از ماکروفر برای سلامتی ضرر دارد یا خیر؟ آیا اشعه ی دستگاه مایکروفر سلامت انسان را به خطر می اندازد؟ خطرات مایکروفر چیست؟

در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد این موضوع بیشتر توضیح بدهیم.

امواج مایکروفر چقدر قوی هستند؟

ممکن است شما هم از اطرافیان یا در رسانه ها در مورد خطرات انواع و اقسام امواج که بر روی سلامت بدن انسان اثر می گذارند شنیده باشید.

اما باید به شما بگوییم امواج مایکروویو از آن دسته از امواجی نیستند که سلامت بدن شما را به خطر بیندازند.

این امواج تنهای کمی از امواج موبایل قوی تر هستند و نکته ی مهم تر اینکه تنها هنگامی امواج را از خود متساطع می کنند که روشن باشند و زمانی که خاموش باشند هیچ موجی از آن ها منتشر نمی شود.

علاوه بر این موضوع، امواج ماکروفر زمانی خطر آفرین هستند که شما مدت طولانی در مقابل آن ها قرار بگیرید.

در یک توصیه کلی بهتر است رعایت این موضوع را فراموش نکنید که در هنگام روشن بودن دستگاه در فاصله ی نزدیک به آن قرار نگیرید زیرا در این حالت ممکن است برای بعضی از اعضای بدن مانند چشم ها مضر باشد.

همچنین سازمان جهانی بهداشت اعتقاد دارد استفاده از ماکروفر به دلیل اینکه زمان پخت را کوتاه تر می کند می تواند جلوی از بین رفتن برخی مواد مغذی موجود در غذا را بگیرد.

چند توصیه ی مهم دیگر که باید به آن ها توجه کنید را در ادامه بخوانید.

از ظرف مناسب استفاده کنید:

بهتر است توجه کنید در هنگام گرم کردن غذا با ماکروفر از ظروف مناسب استفاده کنید.

استفاده از ظروف فلزی ممکن است باعث وقوع حادثه یا آتش سوزی و استفاده از ظروف پلاستیکی به دلیل مواد تشکیل دهنده ی آن ممکن است در طولانی مدت سرطان زا باشند.

ظرف مناسب ماکروفر

از سالم بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید:

اگر درب ماکروفر شما آسیب دیده است بهتر است تا زمانی که آن را تعمیر نکرده اید از آن استفاده نکنید زیرا در این صورت احتمال بیشتری وجود دارد که امواج بر روی بدن شما تاثیر بگذارند بنابراین از سالم بودن دستگاه خود اطمینان حاصل کنید.

بنابر انچه سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است استفاده از مایکروفر اگر طبق دستور کارخانه ی سازنده ی آن باشد ضرری برای شما نخواهد داشت.

اطمینان از سالم بودن ماکروفر

مایکروفر را در جای مناسب قرار دهید:

بهتر است ماکروفر را در جایی بگذارید که از قسمت پشت و جلوی آن فاصله ی مناسبی برای خنک شدن قطعاتش وجود داشته باشد.

دقت کنید که منافذ دستگاه را نپوشانید تا سلامت آن در طول زمان حفظ شود.

محل قرار گرفتن مایکروفر

محصولات مرتبط:

دستمال جیر پرسان

محصولات مشابه دستمال جیر خودرو پرسان دستمال همه کاره میکروفایبر پرسان از مهمترین قابلیت های دستمال جیر پرسان می توان به موارد [...]

دستمال جیر خودرو پرسان

محصولات مشابه دستمال جیر پرسان دستمال همه کاره میکروفایبر پرسان از مهمترین قابلیت های دستمال جیر خودرو پرسان می توان به موارد [...]

دستمال میکروفایبر پرسان

محصولات مشابه دستمال جیر پرسان دستمال جیر خودرو پرسان دستمال میکروفایبر پرسان با مقطع ستاره ای که ترکیبی از پلی آمید ها [...]

برای مشاهده ویدیوها می‌توانید به کانال آپارات ما مراجعه فرمایید.

به اینستاگرام ما بپیوندید: parsanpro@

2 نظرات در مورد;آیا استفاده از دستگاه مایکروفر برای سلامتی خطر دارد؟

    1. با سلام و احترام
      ما معمولا در طول روز در معرض انواع مختلف امواج مایکروفر قرار می گیریم بدون اینکه اثرات نامطلوبی ببینیم اما همانطور که در متن گفته شد بهتر است هنگامی که مایکروفر روشن است در نزدیکی آن نایستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.