74 دی ۱۷, ۱۳۹۵

دستمال بدون پرز چیست؟

دستمال بدون پرز

امروزه با بکارگیری فناوری های جدید در تولیدات در همه عرصه ها از جمله محصولات بهداشتی پیشرفت شایان توجهی را مشاهده می کنیم به طوری که حتی در انواع دستمال ها هم تنوع محصول و کاربرد انتخاب را برای مصرف کننده آسان کرده است.

دستمال بدون پرز معمولا از صد در صد پنبه ساخته می شوند که این خود باعث افزایش قدرت جذب آنها و در نتیجه افزایش قدرت پاک کنندگی می شود.

 

دستمال بدون پرز چیست؟

مصرف کننده ها با توجه به نیاز خود محصولی را انتخاب می کنند که برایشان کار آمد تر باشد.برای مثال : دستمال جادویی یا همان میکرو فایبر ها که برای تمیز کردن تمام سطوح از جمله سطوح چوبی، شیشه ای، سنگی و … مورد استفاده قرار میگیرند جزو یکی از بهترین محصولات برای گرد گیری و لکه گیری می باشد که این نوع دستمال قابل شست و شو واستفاده مجدد است و نوع مرغوب آن هیچ گونه حساسیتی بر روی پوست بر جای نمی گذارد و فقط با مرطوب کردن آن می توان تمام سطوح را تمیز نمود ، در اینصورت هزینه ای برای انواع مواد پا کننده هم پرداخت نخواهد شد و درنتیجه هم در وقت و هم در هزینه صرفه جویی می شود. این محصول  نه تنها برای مصارف خانگی بلکه در بهداشت محیطهای اداری وماشین و …. کاربرد دارد.این دستمال در زمره دستمالهای بدون پرز قرار می گیرد چرا که در هنگام بهره گیری از آن هیچ گونه پرزی بر روی سطح باقی نمی گذارد و مانند دستمال های دست دوز قدیمی مصرف کننده را بعد از پاکیزگی درگیر پرز زدایی نمی کند.

 

دستمال بدون پرز پرسان

اصولا کلیه کالا های تولید شده در شرکت نرمدیس کالا و برند پرسان از منسوجات بی بافت هستند، یعنی ما پارچه یا در حقیقت وون ها که بهشون پارچه ها می گویند که تولید شده از تار پود هستند و در مجموعه خودمون بعنوان متریال یا ماده اولیه استفاده نمی کنیم. اصولا وون ها همون پارچه ها هستند که به مدل های مختلف از تار و پود تشکیل می شوند، و در مسایل مختلف استفاده می شوند.دستمال های میکروفایبر هستند که از تار و پود یا الیاف با دنیر بالا یا الیاف بسیار ظریف تولید می شوند، خاصیت نظافت یا جذب گرد و غبار یا رطوبت بسیار بالا را دارند و چون الیافشان ظریف است سطح لطیف و پرز کمی دارند و از منسوجات بافته شده استفاده شدند.
ولی نان وون ها که کار اصلی مجموعه ما است از منسوجات بی بافت هستند این ها الیاف هستند که در حقیقت با تکنیک های مختلف در هم تنیده شده اند یا اصطلاحا باند شده اند.

 

باند شدن یا در هم تنیدگی الیاف به چندین روش انجام می شود. وقتی که ایلاف هست دیگه تاروپود نیست نخ نیست برای همین شما باید با یک روشی استفاده کنید مثلا کمیکال باندینگ که در این روش با مواد شیمیایی باند می کنند و باندیگ حرارتی ( ترمو باندیگه ) که الیاف را آب می کنند و با حرارت به هم می چسبونند.
در بحث الیاف منسوجات بی بافت یکی از روش ها استفاده از واتر چت یا در حقیقت استفاده از سوزن های آب برای ایجاد منسوجات بی بافت است.در این رسته معمولا الیاف طبیعی بیشتر با الیاف مصنوعی مخلوط شده و به کمک فشار بسیار بالای سوزن های آب این الیاف در هم تنیده می شوند یا اصطلاحا در هم قفل می شوند. و این باند را تشکل می دهند و به مرور این فشار بالا می رود و در مسیر تولید تبدیل به یک پارچه یا بستری می شود که به آن منسوج بی بافت از نوع اسپانلس گفته می شود، اسپانلس ها اصولا نسل جدید منسوجات بی بافت در دنیا هستند خواص بسیار بالایی دارند از دستمال های مرطوب و فیلتر و دستمال های خشک گرفته تا استفاده در پوشک و نوار و حتی در صنایع خودرو صنایع هوایی نیز استفاده بالایی دارند.

 

تولید دستمال بدون پرز

دستمال بدون پرز تولید شده توسط شرکت پرسان اصولا از منسوجات بی بافت است، فقط با یک تفاوت که این دستمال ها بواسطه خواص یا فرمولاسیون تولید و مراحل فینیشینگ یا تکمیلی که انجام می شود، به گونه ای که دست به دستی پرز ها یا الیاف به این راحتی باز نمی شود، یعنی الیافی که بهم گیر کردند وقتی ما می خواهیم دستمال بدون پرز تولید کنیم به طوری هستند که راحت از هم جدا نمی شوند و به آنها دستمال بدون پرز گفته می شود.
تمام دستمال ها چندین خاصیت اصلی باید داشته باشند:
۱ – جذب آب بالا باید داشته باشند.
۲ – لطافت داشته باشند که هرچه لطیف تر باشند اتصالشون به بدنه یا به بستر یا به آن جایی کخ میخواهند تمیز کنن بیشترباشد. مثلا شما با یک تیکه کاغذ مثلا A4 نمی توانید یک سطح را تمیز کنید چون اتصال اون کاغذ به سطح شاید مثلا ۳۰ نقطه است ولی وقتی یک دستمال دستتونه بالای ۱۰۰ ها هزار نقطه این دستمال به اون سطح اتصال دارد برای همین یکی از خواص مهم دستمال ها اینه که لطافت د اشته باشند.
نکته بعدی مهم اینه که خود دستمال خا ام ال فساد نباشند، وقتی می خواهند یک چیزی رو تمیز کنند نباید دوباره از خود آن ها ایجاد پرز یا گرد و غبار یا کثیفی بکنند و در حقیقت دستمالهای بدون پرز در این قسمت جلب توجه می کنند.
دستمال های بدون پرز و بیشتر برای صنایع یا قسمت ها یا مراحل تولید کالاهای خاص تولید می شوند. و در صنعت یا جاهای مختلف استفاده می شوند. دستمال های برند پرسان موجود در فروشگا های زنجیره ای یا فروشگاه های ریز و درشت بازار خودشان اصولا پروسه بی پرزی یا کم پرزی اجرا را گزرانده اند.

 

تولید اختصاصی دستمال بدون پرز

ولی برای یکسری از مراکز خاص که تقاضا یا نیاز به پرز به صورت مینیمم را دارند ما دستمال های بدون پرز تولید می کنیم که از منسوجات بی بافتی تولید شده اند که مینیمم و کمترین میزان پرز دهی از خودشان را دارند که در جاها یا دستگاه های خاص یا در حقیقت پروسه های خاص صنعتی، بیمارستانی یا کاری استفاده می شوند و پرزشون به کمترین میزان تقلیل پیدا کرده است.

 

 

خلاصه مطلب :

دستمال بدون پرز امروزه با بکارگیری فناوری های جدید در تولیدات در همه عرصه ها از جمله محصولات بهداشتی پیشرفت شایان توجهی را مشاهده می کنیم به طوری که حتی در انواع دستمال ها هم تنوع محصول و کاربرد انتخاب را برای مصرف کننده آسان کرده است. دستمال بدون پرز معمولا از صد در صد….